czwartek, 14 kwietnia 2016

TC3 i Liny

W Otwocku, w dniu 02.04.2016 odbyło się kombinowane szkolenie linowe oraz TC3 dla członków 1.i 4. drużyny 2 plutonu LPOT MzOT. W zajęciach uczestniczyła też JS 1410 ZS „Strzelec” z Otwocka.
W pierwszej części odbyło się szkolenie z ratownictwa pola walki ze szczególnym naciskiem na CUF (Care Under Fire) oraz TFC (Tactical Field Care). W drugiej części uczestnicy trenowali zjazdy na linie z wysokości II pietra w trybie tzw. transportowym. Następnie przeprowadzono szereg ćwiczeń taktycznych z wykorzystaniem systemu trafień i elementami praktycznymi z zakresu ratownictwa.
Ćwiczący chcą w tym miejscu serdecznie podziękować instruktorowi Pawłowi Jabłońskiemu z firmy Lifemed Training, za fachowe i ciekawe prowadzenie zajęć TC3.












Warsztaty ogniowe WAT

20 lutego bieżącego roku, strzelnica WAT w Warszawie gościła Mazowiecką Obronę Terytorialną, realizującą strzelania bojowe z karabinków rodziny AK. Czarny Lis i Czarna Czwórka również  strzelały swoje serie z postawy leżąc, na dystansie 100m, a także uczyły się obsługi i prowadzenia ognia z pistoletów maszynowych Glauberyt. Oprócz strzelania, tego samego dnia odbyły się również zajęcia taktyczne z zakresu zasad walki drużyny piechoty, oraz zakończenie okresów kandydackich dwóch kandydatów do Czarnego Lisa.












Wizyta Ministra Obrony Narodowej

Szkolenie pododdziałów projektu LPOT Stowarzyszenia Obrona Narodowa.pl, wizytował w dniu 9 stycznia bieżącego roku, Minister Antonii Macierewicz. Obserwował pracę na podpunktach nauczania, na strzelnicy i poligonie Gołoborze k. Siedlec. 1 i 4 drużyna brały udział w szkoleniu i przygotowywały między innymi; pokaz zasadzki na konwój BRDM'ów, oraz prezentowały umiejętności strzeleckie na osi karabinowej. Szkolenie uwiecznione zostało przez liczne grono dziennikarzy. Jednym z materiałów jest reportaż Gazety Polskiej, prezentujący wyrywkowo udział 2 plutonu w tym przedsięwzięciu.