czwartek, 13 września 2012

Sierpniowe Warsztaty 1KPU

25 Sierpnia 2012 w Wesołej odbyły się Warsztaty Taktyczne 1. KPU, w których uczestniczyli Zwiadowcy Grupy Zadaniowej Czarny Lis.

Warsztaty miały na celu zgrywanie drużyn w plutonie, jak również przypomnienie uczestnikom o różnych technik natarcia i oderwania. Zajęcia składały się części teoretycznej - którą prowadził Zastępca Dowódcy GzCZL, MARO - oraz praktycznej, w trakcie której ćwiczono poruszanie się w szykach patrolowych, porozumiewanie się pomiędzy poszczególnymi sekcjami, natarcia plutonem na umocnione obiekty i oderwania. Trening strzelecki zrealizowano z użyciem replik ASG.


Na miejscu Warsztatów Taktycznych 1.KPU, zwiadowcy GZCzLpojawili się 2 godziny wcześniej. Czas ten przeznaczony został na indywidualny trening z walki wręcz, postaw strzeleckich oraz wykonaniu ćwiczeń sprawnościowych pod okiem Zwiadowcy Lucka.

Trening na poligonie WAT

11 Sierpnia 2012 odbył się wewnętrzny trening Grupy Zadaniowej Czarny Lis.


Przeprowadzone ćwiczenia nastawione były na poprawę kondycji i sprawności fizycznej Zwiadowców.  Realizowany program miał na celu przypomnienie i utrwalenie znanych technik z zakresu natarcia i oderwania, postaw strzeleckich oraz akrobatyki taktycznej.

W ćwiczeniach brała udział Sekcja Dowodzenia GzCZL oraz Ewelina z zadaniem fotografowania.