piątek, 21 września 2012

1 Mazowiecka Drużyna Obrony Terytorialnej

Od października bieżącego roku, na bazie działającej na Mazowszu od 7 lat Grupy Zadaniowej Czarny Lis, tworzona będzie 1. Mazowiecka Drużyna Obrony Terytorialnej. Projekt ten wpisuje się w nowo powstające struktury Lekkich Plutonów Obrony Terytorialnej działających w ramach Stowarzyszenia Obrona Narodowa.pl. Projekt LPOT ma zasięg ogólnopolski i jest w założeniu formułą umożliwiającą szkolenie i zgrywanie drużyn i plutonów z całej polski do wykonywania zadań charakterystycznych dla Wojsk Obrony Terytorialnej. W związku z powyższym, otwarty zostaje nabór do nowo powstającej drużyny.

Kandydaci powinni spełniać następujące wymagania:

- pełnoletność;
- niekaralność;
- dobra kondycja fizyczna;
- wysoka motywacja do samodoskonalenia się w grupie osób o podobnych zainteresowaniach;
- dyspozycyjność czasowa, umożliwiająca udział w 2 treningach miesięcznie;
- mile widziane zainteresowanie dziedzinami: rozpoznanie, działania lekkiej piechoty.

Proces rekrutacyjny obejmuje: rozmowę wstępną, 2 miesięczny okres sprawdzający, egzamin kwalifikacyjny. Po zakończeniu okresu rekrutacyjnego, nowy członek drużyny rozpoczyna okres szkolenia podstawowego i zgrywania z resztą zespołu. Na tym etapie nowo wcielony kandydat staje się członkiem Stowarzyszenia ON.pl. W ramach funkcjonowania w 1. Mazowieckiej Drużynie Obrony Terytorialnej, członkowie drużyny mogą liczyć na:

- 2 spotkania szkoleniowe w miesiącu obejmujące taktykę pododdziałów rozpoznania i lekkiej piechoty;
- zajęcia specjalistyczne z zakresu ratownictwa, działań wysokościowych, walki w terenie zurbanizowanym, itp. prowadzone przez instruktorów WP i Jednostek Strzeleckich;
- dostęp do atrakcyjnych cenowo szkoleń ogniowych na strzelnicach na terenie kraju;
- udział w szkoleniach i ćwiczeniach zgrywających na skalę ogólnopolską w ramach projektu LPOT.

Zgłoszenia rekrutacyjne należy wysyłać na adres: carlosvansama@wp.pl

Pytania na temat udziału w projekcie można zadawać na forum Grupy Zadaniowej Czarny Lis.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia ON i projektu LPOT znajduje się na oficjalnej stronie stronie:7 lat Czarnego Lisa

W miesiącu wrześniu bieżącego roku, Grupa Zadaniowa Czarny Lis obchodzi swoje 7 urodziny. Powstała na przełomie sierpnia i września 2005 roku grupa gościła w swoich szeregach zarówno cichych i pracowitych zwiadowców, jak i kilka najbardziej znanych postaci mazowieckiego środowiska paramilitarnego i airsoftowego. Zmieniały się składy, zmieniały sposoby szkolenia i prowadzenia zajęć, nie zmienił się za to cel i idea, którym jesteśmy wierni. Życzymy sobie, jak i wszystkim naszym byłym Lisom i współpracownikom  aby siły i możliwości starczyło na co najmniej 3 razy tyle lat i aby, jeśli przyjdzie sprawdzić się w działaniu ogrom włożonego trudu nie poszedł na marne.