środa, 30 maja 2012

Grupa Zadaniowa Czarny Lis na RED RIVER 4

W dniach 12-13 maja 2012 roku GZ Czarny Lis - jako komponent 1 KPU - wzięła udział w symulacji militarnej pk. RED RIVER 4, która odbyła się w okolicy miasta Biała Podlaska. W przedsięwzięciu, zorganizowanym przez grupę SZERSZENIE A.S.G. Biała Podlaska, wzięło udział ponad 100 uczestników z całej Polski.

Przez cały czas trwania symulacji Grupa Zadaniowa Czarny Lis prowadziła rozpoznanie na szpicy plutonu, dbając o bezpieczeństwo całego składu osobowego 1 KPU. Ponadto, grupa wykonała rozpoznanie obiektu w którym przebywali statyści, a następnie w ciągłej łączności i kooperacji z dowództwem plutonu przepuściła udane przejęcie stanowiska. Całej grupie, dzięki dobremu wyszkoleniu oraz sprawnemu dowodzeniu udało się odeprzeć natarcie plutonu przeciwnika na obiekt, które nastąpiło kilkanaście minut po zajęciu stanowiska. Żaden ze zwiadowców GZ Czarny Lis nie odniósł podczas tej symulacji jakichkolwiek obrażeń.

W dowód wdzięczności za udział w przedsięwzięciu oraz za doskonałą realizację zadań podczas symulacji RED RIVER 4, GZ Czarny Lis otrzymała od Organizatorów dyplom z podziękowaniami.


Trening Otwarty 20-05-2012: Podsumowanie

20 maja 2012 roku – na terenie Ośrodka Sprawności Fizycznej na poligonie WAT – odbył się trening otwarty Grupy Zadaniowej Czarny Lis.

Przeprowadzone zajęcia skoncentrowane były głównie na doskonaleniu umiejętności indywidualnych zwiadowców w zakresie akrobatyki taktycznej, poruszania się z bronią w trudnym terenie, zmian pozycji strzeleckich (stojącej, klęczącej, leżącej) oraz reakcji na atak tylni. Szczególny nacisk został położony na doskonalenie umiejętności działania w parach strzeleckich: ćwiczono szybką zmianę magazynków wraz z prawidłowym sygnalizowaniem takiej akcji w „dwójce”, oderwanie, pady i przewroty oraz techniki maskowania.

W spotkaniu wzięli udział zwiadowcy Grupy Zadaniowej Czarny Lis oraz zaprzyjaźnione grupy z 1 KPU.